"O našom úspechu
rozhodujú chvíle,
keď sa nám nechce. "

TRÉNER - KOUČ - MOTIVÁTOR

O PETROVI

Začnem netradičnou otázkou: Naozaj platí, že čo ťa nezabije, to ťa posilní?

Vysvetlite takéto niečo 11 ročnému chlapcovi, ktorému práve náhle tragicky zomiera otec, ktorého má veľmi rád. Má ďaľších dvoch súrodencov, takže keď čokoľvek chce, musí k tomu prispieť vlastnou prácou. Vysvetlite to 17-ročnému chalanovi, ktorý cez prázdniny musí brigádovať a chcel by sa radšej zabávať, venovať záľubám. Vysvetlite to 18 ročnému mladému mužovi, ktorý chce ísť študovať psychológiu do Bratislavy, ale nie je to z viacerých dôvodov možné a tak študuje doma v Žiline „Prevádzku a ekonomiku dopravy“.

Áno , dnes po rokoch to chápem. ČO ŤA NEZABIJE, TO ŤA POSILNÍ. Beriem to všetko ako dar, ktorý vo mne prebudil obrovský potenciál a vnútornú silu.

Moja prvá práca bola za hlbokého socializmu na POŠTE, kde som rozvážal na Trabante telegramy. Ani už neviem ako sa mi to podarilo , ale prijali ma na plný úväzok, aj keď som bol denný študent na vysokej škole. Keďže už v 2.ročníku štúdia sa mi narodil prvý syn, bolo nevyhnutné, začať zarábať. Keď mi na to prišli, že som študent a zobrali mi firemný Trabant, začal som si privyrábať ako čašník.

Naozajstná práca po ukončení VŠ bola na ČSAD v Žiline ako dispečer mestskej dopravy. Keďže plat absolventa VŠ bol smiešny, po sobotách a nedeliach som si privyrábal ako šofér autobusu na mestskej doprave.
Tvrdá robota, ale bavilo ma to. A hlavne za sobotu nedeľu ako šofér autobusu, som si zarobil viac ako „manažér“ zodpovedný za 200 ľudí. Keď som to neskôr hovoril v Amerike, nikto mi to neveril.

Potom prišla nežná revolúcia a v roku 1991 som odišiel na loď makať ako čašník. Bola to nezaplatiteľná skúsenosť a overenie si, čo človek vydrží. Robili sme 7 dní v týždni priemerne 14 hodín denne. Ale hlavne, zažil som prvý SOFT SKILLS TRAINING. A to ma dostalo, pochopil som, že toto je to, čo som chcel vždy robiť. A dokonca ma to neskôr doviedlo aj k štúdiu psychológie.

S podnikaním som začal po takmer ročnom pobyte v USA v roku 1993. Bola to klasická začínajúca rodinná firma „Ja a manželka“. Robil som úplne všetko od prevádzky, cez nákupy až po „veľký“ obchod. Manželka sa starala o ekonomiku a zázemie. Pomerne rýchlo manželke pribudla zodpovednosť za celú prevádzku.

Vošla totiž do nášho života nová entita: Konzultantské služby a realizácia obchodných a manažerských tréningov.

 A tak ja som robil „veľký“ obchod a k tomu som si zobral novú záľubu – pomáhať ľuďom štartovať ich vlastný bussiness.

Sám som si semináre predával a sám som si ich aj školil. Pamätám si na svoj prvý tréning, ako by to bolo včera. Volal sa: Netradičné formy marketingu a motivácie ľudí v hotelierstve. Bola to zmiešanina dvoch rozdielnych tém… Išiel som do toho s obrovským nadšením.

Po tréningu som si dal urobiť písomné spätné väzby. 10 účastníkov napísalo superlatívy o tom ako ich to povzbudilo, inšpirovalo a nakoplo do ďalšej práce. 2 účastníci dali nazvime to chladnú spätnú väzbu. Napísali, že to bolo síce fajn, ale že to na Slovensku nemôže fungovať…

Tieto dve spätné väzby prebudili u mňa velikánsku osobnú vnútornú brzdu: Peter, nie si dosť dobrý…

Ďalšie 2 roky som neurobil jediný platený seminár. Nie že by som nechcel, len chýbal pocit istoty.

Povedal som si, že nechcem byť rýchlokvasený konzultant s načítanými vedomosťami bez praktických skúseností, prípadne poprekladanými článkami z angličtiny, ktoré by som sprostredkovával iným…

Mojim cieľom bolo, sprostredkovávať vlastné skúsenosti a podnikateľské úspechy.

A tak som venoval maximum energie do podnikania v rôznych oblastiach, popri tom chodil na tréningy renomovaných školiacich firiem, rozbiehal ďalších niekoľko bussinessov – cestovnú kanceláriu, informačné centrum, začal som koketovať s poisťovníctvom, občas som zadarmo školil a hlavne kúpili sme na úver hotel.

Úver bol so strašným plávajúcim úrokom 17 – 23 % so splatnosťou 5 rokov.

V hotelierstve sa nám darilo, vybudovali sme si meno, prišli sme na tú dobu so skvelými inovatívnymi nápadmi. 2 roky sme to dokázali splácať a potom nás to takmer položilo. Bol som neskúsený investor na to, aby som si uvedomil, že to bola utópia splatiť vysokú cenu za hotel do 5 rokov, pri šialenom úroku…

A tak sme to vďaka banke museli predať za zostatok nesplateného úveru, s nulovým ziskom. Ale potešiteľné bolo, že sme vyviazli s nulovou stratou a na druhej strane s obrovskými skúsenosťami.

A tak v roku 1998 ošľahaný vetrom podnikania, som sa opäť začal venovať na 100% percent vzdelávaniu dospelých. Sám som predával, sám som školil. 

V roku 2000 sme sa rozhodli zainvestovať voľné zdroje do vlastného tréningového centra Sankt Johann v Liptovskom Jáne. A začalo to naberať skutočné otáčky.

Pribúdali tréneri, pribúdali projekty, rozšírili sme sa do zahraničia. Dokonca som sa dal prehovoriť a v roku 2003 -2004 som pracoval ako interný člen týmu trénerov pri rozbiehaní jednej z najväčších poisťovní na svete, ktorá vstúpila v tom čase na Slovenský trh. Tiež to bola výborná príležitosť aktívne sa podieľať na tvorbe obchodnej siete z nula až na niekoľko stoviek obchodných poradcov v priebehu pár mesiacov.

Dodnes mám zásadu, že tréner-konzultant musí byť v teréne. Inak nemá v rámci spoločnosti Garnet Peers morálne právo sa postaviť pred ľudí. Ak robíme tréning predajných zručností, tak garantujeme, že sa pred ľudí postaví v prvom rade špičkový obchodník, ktorý aktuálne v tomto čase aktívne predáva.

Čo dnes?

Mám 3 úžasné deti. (ak sa tak môžem vyjadriť o už dospelých synoch a dcére). Vlastním s manželkou krásne tréningové centrum v Liptovskom Jáne, máme skvelé know how, ktoré je založené na konkrétnej praxi a prežitých skúsenostiach , mám okolo seba skvelý tým ľudí a máme silné zázemie u našich zákazníkov – v mnohých obchodných, finančných ale aj výrobných spoločnostiach.

Za každým úspešným mužom stojí úžasná žena.

V mojom prípade to platí desať násobne. Keď som odišiel do Ameriky, manželka sa starala o dve malé deti. Neskôr prevzala vo firme zodpovednosť za celý chod spoločnosti a ja som „vpredu“ zlízaval smotánku úspechu. Stála vždy pevne v úzadí a akceptovala mi konzultantské cesty po celom svete, i moje podnikateľské vizionárske plány, ktoré nie vždy vyšli. V neposlednom rade i moje nie vždy ideálne správanie, ktoré vyplývalo z nízkeho sebavedomia. (o nízkom sebavedomí a neprijatí seba samého sa budeme na našich webinároch určite baviť.) Zvládla to aj s troma deťmi, keď sa nám v roku 1995 narodila vytúžená dcéra. Patrí jej za to všetko, čo pre mňa robí, moja hlboká vďačnosť, rešpekt a samozrejme láska.

Čo viac si ešte môžem priať?

Priznám sa Vám, že k prezentovaniu tréningových aktivít na internete som pristupoval ešte v roku 2013 s veľkým rešpektom. Hlavný dôvod bol, že mi chýbala interaktivita, živý kontakt s účastníkmi. Považoval som túto činnosť za samoúčelnú s cieľom prospechu len u toho, kto vysiela. Považoval som to za nefér…

Mýlil som sa, veľmi som sa mýlil…

Dnes s rešpektom sledujem mnohých kvalitných konzultantov na internete, ktorí pomáhajú veľkému množstvu ľudí zmeniť svoj život v rôznych oblastiach.

Zmenil som názor až vtedy, keď ma moji vlastní zákazníci žiadali o natočenie videí, aby si to mohli zopakovať kedy chcú a koľkokrát chcú…

Väčšinou som vždy dovolil, aby si ľudia môj seminár natáčali a robili si zvukový záznam. V posledných rokoch mi dávali čím ďalej viac pozitívnu spätnú väzbu práve na to, ako im pomáha, keď si to v aute opakovane púšťajú…

Urobil som prieskum medzi najvernejšími zákazníkmi s otázkou, či by privítali moju aktivitu v konzultantských službách na internete. Výsledok bol jednoznačný:

„Peter, pusti sa do toho, máme záujem“.

V apríli 2014 som sa teda prvýkrát objavil na monitoroch počítačov, tabletov a telefónov.
Spolu s mojimi partnermi sme vytvorili najúspešnejší československý online produkt roku 2014 Radosť z predaja.

Vďako online môžeme pomáhať nie desiatkam alebo stovkám ľudí, ale môžeme osloviť tisíce ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať a zlepšovať svoje zručnosti. 
Takže  sme s tímom mojich ľudí vyprodukovali ďalšie a ďalšie online tréningy : Motivačné Impulzy , skvelý tréning pre manažérov - Manažérske Impulzy, tréning Profesionálne vyjednávanie a tréning Obchodnícky reštart.

Teším sa z každého tréngu, webináru, na každý  koučing, konferenciu či moju srdcovú záležitosť Reštart kem.

Teším sa na každého z Vás.

Neprajme si, aby to bolo ľahšie, pracujme na tom aby sme boli silnejší.

Váš Peter.

REFERENCIE

Dobrý deň pán Urbanec ! Dovoľujem si Vám napísať krátky feedback na školenie, ktoré sme absolvovali 4.10.2013 na Táloch. Vo finančnom biznise som už niekoľko rokov a s tým je samozrejme spojených veľmi veľa školení čo som zažil. Sám školím ľudí a musím povedať, že ste pre mňa veľkou inšpiráciou, ako by to malo vyzerať na profesionálnej úrovni. Odceňujem obsah školenia, ktorý bol naozaj dokonalý a je vidno, že tie veci máte odžité a čo je hlavné, idú od Vás z „vnútra“. Všetko je podčiarknuté Vašou osobnosťou, vyrovnanosťou, skúsenosťami a tým je to pre ľudí viac, než len nejaká suchá teória. Čo pre mňa bolo inšpirujúce, bola forma školenia, dodržiavanie psychohygieny a hlavne vedenie pozornosti ľudí. Trefné súťaže (bodovanie a zásluhový princíp pri odmene a vyhodnotení), vtipy,dynamika…proste PROFI ! Mal som tam dosť ľudí z mojej štruktúry a zaujímal som sa o ich reakcie na školenie. Keby som to mal zhrnúť, tak za všetkých by bola odpoveď skoro rovnaká  „Zažili sme kopec rôznych školiteľov, ale takéto niečo ešte nie. Proste skvelé!“ Na záver trefne a jednoducho povedané: “Jednou z hlavných hodnôt Capitalu je výnimočnosť a to je odpoveď na to, prečo sme mali možnosť prežiť Capital Day práve s Vami! Prajem Vám veľa úspechov, veľa nových kontraktov, pevné zdravie a chuť rozdávať to, čo dokáže dať len málokto. Ďakujem Vám a teším sa na ďalšie spoločné stretnutie
Róbert HorskýCapital & Financial Protection, s.r.o.
Už ste niekedy zažili situáciu, že školiteľ počas školenia vyhlási prestávku a aj napriek tomu všetci ostanú sedieť s otvorenými ústami a rozmýšľať sami nad sebou…? Toto som zažil len s Petrom, za dvanásť rokov čo pracujem v tejto firme. On nám nastavuje zrkadlo a pomáha nám odpovedať si na otázky potrebné k dosiahnutiu konečného úspechu.
Kamil ZemanJ.J. Darboven s.r.o. / Manažér predaja pre Slovensko
S Petrom spolupracujeme už niekoľko rokov. Svojimi školeniami a tréningami nám nakopol našich obchodníkov, do pár mesiacov sa nám zvýšil obrat o viac ako tretinu. Ja osobne som zažil sériu Petrových kick off motivačných seminárov zameraných na osobnostný rozvoj. Bolo to pre mňa veľmi inšpiratívne, objavil som v sebe ešte veľa skrytej energie.”
Mgr. Jakub ČechDaren Curtis / Executive Director
S Petrom spolupracujem v oblasti vzdelávania už 10 rokov a považujem ho za absolútneho profesionála v oblasti osobnostného rozvoja, koučingu a predajných zručností. Najviac oceňujem, že mi Peter pomohol zmeniť môj vlastný život. Zdolala som brzdy, ktoré mi bránili naplno využívať môj potenciál, zlepšila som si sebavedomie a plním si úspešne takmer všetky svoje životné ciele.
Ing.Alla LalákováIng.Alla LalákováBroker Consulting, a.s. / Regionálna riaditeľka
Peter, jste moje Star , ale to víte už dávno :-). Moc mi pomáhá váš elán a znovuopakování . Tři myšlenky mě zaujaly. 1. Nahoře svítí víc slunce , 2. Vítězná mysl a 3. Mluvme se svými dětmi . Je to jednoduché. Kráááásný den
Zuzana Zieglerová
S radosťou pozerám na Vaše videá. Sú veľmi trefné a pravdivé. Zároveň veľmi účinne dajú človeku impulz, prebrať sa z omylov, v ktorých žije.Ďakujem.
Peter Koudelka
Som rád, že som získal priestor sa od teba učiť. Si veľmi inšpiratívny a dobíjací v zmysle dobíjanie bateriek. Je úžasné stretávať ľudí tvojích hodnôt a teším sa že sa bude moje okolie napĺňať podobnou energiou. Jedno krásne ďakujem. k príjemnejšie strávenému životu :)
Patrik Kontul
Ahoj Peter, velmi rád jsem si to zase připomněl a heslo: “Úspěch je dobrovolný” mám na pracovním stole. Kdykoli oči mrknou na toto heslo, vzpomenu si na Kemp a v tu chvíli mě to vždy vnitřně nakopne. Děkuji Petře!
Pavel Rakušan
Petra poznám cca už od roku 1994, keď sme sa stretli pri školení u jednej nemenovanej spoločnosti. Hlavná téma „Komunikačné zručnosti“. Tak sme si túto činnosť aj vzájomne osvojili, že intenzívne komunikujeme až do dnešných dní. Peter ako človek ma veľmi zaujal. Ja, ako podnikateľ som u neho priam obdivoval odvahu, jasný cieľ a energiu s ktorou sa púšťal do svojich projektov. Časom do svojich aktivít pridal aj lektorskú činnosť. Netrvalo dlho a dohodli sme sa, že ako firma využijeme jeho schopnosti zrozumiteľne a jasne povedať ľuďom všeobecne platiace fakty, ktoré im pomôžu či už v bežnom živote, ale aj pri snahe byť lepším obchodníkom. Dnes je pre poradcov našej firmy predovšetkým pre svoju schopnosť pozorne vnímať svojich „žiakov“ a komunikovať s nimi pre nich prijateľnou formou, žiadaným a obľúbeným lektorom. Ako príklad môžeme uviesť jeho veľmi úspešnú prednášku „Štyri dohody“, ktorú si už vypočulo mnoho desiatok našich začínajúcich poradcov. Je pre nich názornou ukážkou, že objektívny fakt, podporený príkladom z praxe prinesie poslucháčovi možnosť uplatniť ho v súkromnom živote rovnako úspešne, ako v obchodnej praxi.”
Ing. Bumbala Pavel riaditeľ – JUST Slovensko s.r.o.

ABECEDNÝ ZOZNAM FIRIEM BEZ PORADIA DÔLEŽITOSTI

ALLIANZ a.s. - pojisťovňa

ABSOLUTUM  HOTEL - 4* hotel v Prahe

ALCATEL-LUCENT SLOVAKIA a.s. - telekomunikačná spoločnosť

AREAprint s.r.o. - tlačiareň, reklamná produkcia

ARTON s.r.o. - billboardová společnosť

BONFIGLIOLI SLOVAKIA s.r.o. - výrobná společnosť

CAPITAL & FINANCIAL PROTECTION s.r.o. - finančná spoločnosť

ČEZ a.s. - energetická spoločnosť

DAREN & CURTIS - reklamná a marketingová spoločnosť

Diamonds International Corporation – D.I.C. s.r.o. - obchod s investičnými diamantmi  a a diamantovými šperkami

DELPHI SLOVAKIA s.r.o. - výroba a automobilový priemysel

DIRECT PRESS s.r.o. - mediálna spoločnosť

DOPRASTAV a.s. - stavebná spoločnosť

KOMERČNÍ BANKA a.s. - banková společnost

ČESKÁ SPOŘITELNA a.s.- bankováspolečnost

ELITA časopis - mediálna spoločnosť

GLS Slovakia - zásielková služba

HAKO a.s. - stavebná spoločnosť

HOTELIER časopis - mediálna spoločnosť

HOVAL s.r.o. - výrobná spoločnosť

HUSQVARNA CZ - záhradná a lesná technika

HUSQVARNA SK - záhradná a lesná technika

ICP a.s. - média, investičná spoločnosť

ING Životná poisťovňa a.s. - poisťovníctvo

J.J.Darboven s.r.o., - distribúcia kávy a čajov

 

INNOGY Česká republika a.s.  - energetika

JUST SK s.r.o. - zdravotná kosmetika, potravinové doplnky

KINEKUS SLOVAKIA s.r.o. - obchodná společnosť

KONTINUITA a.s. - poisťovníctvo

Lenovo (Slovakia) s.r.o. - počítačová technika

PLAKOR CZ s.r.o. 
- výrobná spoločnosť

PPF VIETNAM - finančná spoločnosť

Prvá oddlžovacia s.r.o. - správa dlhov

PSS – Prvá stavebná sporiteľňa
 - finančná spoločnosť

PROFI PLUS - finančná spoločnosť

Rettenmeier Tatra Timber s.r.o. - píla,zpracovanie dreva

SAMSUNG ELECTRONICS SLOVAKIA s.r.o. 
- výrobná spoločnosť

TATRANSKÉ LANOVÉ DRÁHY a.s. - služby v cestovnom ruchu

TATRY MOUNTAIN RESORT a.s. - hotelová sieť

UNIVERSAL maklérsky dom a.s. - finančné služby

WALMARK - farmaceutická spoločnosť

XELLA s.r.o. - výrobná spoločnosť

ŽILINSKÁ UNIVERZITA - katedra leteckej dopravy

REMAX a.s. - realitná spoločnosť

Golden Gate CZ a.s. - investičné zlato

Eurona CZ - ekologické čistenie a drogéria

Equa Bank a.s. - finančná inštitúcia

Vorwerk a.s. - obchodná spoločnosť

Wood Servis s.r.o. - sieť predajní s nábytkom

a mnohé ďalšie