VS - Tréning Osobnostný rozvoj a sebamotivácia - témy

Sebamotivácia – stop výhovorkám

Motivácia je hybnou silou všetkých akcií v našich životoch. Dáva nám dôvod, dáva nám energiu a dáva nám urputnosť pokračovať v tom, čo naozaj chceme vo svojom živote dosiahnúť.

Sebamotivácia je umenie v sebe túto motiváciu pestovať. Všetko, čo potrebujeme, máme vo svojom vnútri – presne tak je to z pohľadu motivácie – najsilnejšia je, ak vychádza z nás.

Cieľom tohto tréningu je vytvoriť v sebe také nastavenia a získať konkrétny návod, ako si v sebe motiváciu pestovať a udržovať ju ako večný plameň.

Na tréningu preberieme tieto témy:

SI SILNEJŠÍ NEŽ SI MYSLÍŠ! – poďme sa pozrieť, ako sme na tom so svojou naozajstnou vnútornou silou – každý jej má viac, než tuší.

ČO KONKRÉTNE CHCEŠ DOSIAHNÚŤ? – ako pracovať s víziami a jednotlivými cieľmi – tak, aby sme si plnili svoje sny.

VŠETKO SO VŠETKÝM SÚVISÍ. – Pozrieme sa na súvislosti medzi vnútorným nastavením, spokojným osobným životom a úspechom v pracovnom živote.

PREČ S BRZDAMI! – Ukážeme si, čo sú to brzdy, ako veľmi si ich uvedomujeme a aké sú reálne dôsledky toho, keď sa ich nezbavíme.

SEBAVEDOMIE, SEBADÔVERA, SEBAHODNOTA. – Aký vnútorný význam majú tieto pojmy a ako ich reflektujeme vo vzťahu k sebe.

SEBADISCIPLÍNA – NIČITEĽ VÝHOVORIEK. – Téma sebadisciplíny je tak široká, že sa na ňu pozrieme len okrajovo (sebadisciplína má svoj vlastný 3-denný tréning) - ako súvisí sebadisciplína so sebamotiváciou, ako zo strašiaka sebadisciplíny učiniť cenný nástroj nášho rozvoja.

ZÁŤAŽOVÉ SITUÁCIE. – Zmena. Hádka. Stres. A ďalšie „pochúťky“. Preberieme konkrétne návody a kroky, ako záťažovým situáciám čeliť, ako ich zvládať a zachovať si pri tom svoju mentálnu silu.

BÁJNA ZÓNA KOMFORTU – Čo je to zóna komfortu a prečo je tak dôležité pre náš osobnostný rozvoj, aby sme z nej vystúpili. Ako konkrétne trénovať výstup mimo tejto zóny tak, aby sa z toho stal návyk, aby sme pri tom zostali v pohode a ešte sa na to tešili.

NAKOPNUTIE A REŠTART – Peter urobí VŠETKO, aby Vás nakopol dávkou energie a aby ste svoje vnútorné nastavenia reštartovali a prijali tak nové. BUDETE SA TEŠIŤ DO AKCIE!